Web sunucularında her zaman yeni teknolojiler-eklentiler, performans-güvenlik güncellemeleri, ağ kullanımı optimizasyonu ve web hızlandırıcılarla karşı karşıyayız. İhtiyaçlarınıza uygun ve doğru yapılandırma ile pek çok sorunu çözmek ve sizi tehdit edebilecek tehlikeleri web sunucu seviyesinde engellemek çoğu zaman en pratik ve en verimli çözüm olmaktadır. Sorunsuz ve performanslı calışan bir web sunucusu google aramalarında sizleri üst sıraya taşıyacak olan SEO (Search Engine Optimization) skorunu da yükeselteceği için ziyaretçilerinizin size ulaşması konusunda da avantaj sağlayacaktır.

  • İhtiyaç duyduğunuz sürümde kaynak koddan derlenerek sizin için özelleştirilmiş web sunucu kurulumu,
  • Web sunucu performans optimizasyonu,
  • Web sunucu güvenlik güncellemeleri,
  • Web sunucu ölçeklendirme ve yük dengeleme,
  • Web sunucu SSL Offload,
  • Pagespeed ve seo dostu linklerin oluşturulması, eklenti yada düzenlemeleri

gibi mevcut yada çalışan web sunucu sistemlerin kurulumu, iyileştirilmesi ve revize edilmesi konularında sizlere destek vermekteyiz.

Apache Web Sunucusu

Apache Software Foundation tarafında geliştirilmekte olan Apache HTTP Server Dünyada en yaygın olarak kullanılan web sunucusudur. Senelerin getirdiği bir eklenti arşivine sahiptir ve bu anlamda her ihtiyacı karşılayabilecek çözümler sunmaktadır.  Yaygın olarak PHP modülü ile birlikte büyük ölçekli sistemlerde tercih edilmektedir. Aktif olarak 2.2 ve 2.4 sürümlerinin geliştirilmesine devam edilmektedir.

Apache Tomcat Web/Uygulama Sunucusu

Apache Tomcat açık kaynak olarak Apache Software Foundation tarafından geliştirilen bir uygulama ve web sunucusudur. Desteklediği Java Servlet, JavaServer Pages (JSP), Java EL ve WebSocket gibi teknolojiler ile Java uygulamalarınız için saf bir Java Server olarak hizmet vermektedir.

Nginx Web Sunucusu

Nginx Web Sunucusu, düşük bellek ihtiyacı ile eş zamanlı çok daha fazla talebe cevap verebildiği için başta statik içerik sağlayıcılar olmak üzere pek çok alanda kullanım imkanı sunmaktadır. Web server olarak kullanılmasının yanında yük dengeleyici olarak ta hizmet verebilmektedir.

IIS Internet Information Services

IIS Microsoft tarafından Windows NT  işletim sistemleri üzerinde hizmet vermek üzere geliştirilmiş, genişletilebilir bir web sunucusudur. Başta .NET Framework ile geliştirilmiş .NET uygulamalarını sunmakla birlikte, eklentiler ile birlikte başka programlama dillerine de destek verebilmektedir.

Windows Server Ailesi’nin yeni sürümleri ile birlikte IIS’de üst sürümlere geçmektedir. En güncel Windows Server sürümü olan Windows Server 2012 R2 ile birlikte IIS 8.5 sürümü gelmektedir. Apache Server’ın ardından dünyada en çok kullanılan 2. serverdır.