İnternet Güvenliği

Ofisinizdeki bilgisayarların sağlıklı çalışması; veri güvenliği, iş sürekliliği ve verimlilik için en kilit noktalardan biridir. Zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarlar; bilgisayardaki değerli bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesine veya kullanılamaz hale gelmesine, ofis ağını meşgul ederek erişim sorunlarının yaşanmasına ve  bilgisayarlarınızın veya ağınızın başkaları tarafından yasa dışı amaçlar için kullanılmasına sebep olmaktadır.

Zararlı yazılımlardan korunmak için bağımsız kurulacak antivirüs çözümleri yerine ofis içinde konumlandıracağınız bir Merkezi Antivirüs Servisi tüm bilgisayarların tek bir merkezden izlenmesi, bir bakışta sorunlu bilgisayarların ayıklanabilmesi, toplu güncelleme ve tarama işlemlerinin yapılabilmesi, antivirus programı lisanslarının tek merkezden yönetilebilmesi gibi kolaylıklar getirmesinin yanı sıra yardım masası personellerinin de daha verimli kullanılmasına imkan verecektir. Ayrıca toplu lisanslama maliyetleri tekil lisans ücretlerine göre çok daha uygundur.

Merkezi antivirus servisi ile tüm güncellemeler merkez sunucuya indirilecek ve ofis içi bilgisayarlara gönderilecektir. Bu sayede tüm bilgisayarlarınızın en güncel tehditlerden korunması garanti altına alınırken, her bilgisayar güncelleme indirmek için internet bağlantınızı meşgul etmediği için internet hızınız da olumlu önde etkilenecektir.

Merkezi Antivirus Servisi hizmetimiz kapsamında marka bağımsız olarak;

  • Merkezi antivirus sunucusunun ve güncelleme için farklı ofis lokasyonlarına yansılarının kurulumu
  • Tüm bilgisayarınız için toplu antivirüs kurulumu ve yapılandırma
  • Sistemlerinizin incelenmesi ve raporlanması
  • Antivirus policy’lerinin ve kurulum paketlerinizin oluşturulması

konularında sizere destek veriyoruz.